Viscerálny tuk a zdravé kolená

Viete čo je viscerálny tuk?

Je to tuk, ktorý sa nachádza v brušnej dutine. Je to tuk, ktorý obaľuje vnútornosti, črevá, pečeň, žalúdok. Často tak, že úplne vypĺňa všetky voľné priestory v brušnej dutine. Prejaví sa to tak, že ak sa pokúsite vtiahnuť brucho, tak sa Vám to nepodarí. Možno sa Vám to naposledy podarilo, keď ste boli školopovinný, pretože deti väčšinou tento tuk ešte nemajú. Nie podkožný tuk spôsobuje u mužov to známe bruško, ale tento vnútorný tuk. Vinníkom bruška je hlavne viscerálny, vnútorný tuk, ktorý nám bruško vytláča zvnútra. Čo má tento tuk spoločného s Vašimi kolenami?

Okrem iných, veľmi negatívnych vplyvov na organizmus – správa sa totiž napríklad ako žľaza s vnútorným vylučovaním, zvyšuje telesnú hmotnosť u ľudí. Tým vytvára samozrejme väčší tlak na kolenné kĺby, ktoré sú tak viac mechanicky zaťažované, horšie sa nám s takýmto nákladom chodí.

Koľko máte viscerálneho tuku?

O stupni zanesenia organizmu viscerálnym tukom, sa dá jednoducho dozvedieť iba zmeraním obvodu svojho pása. Zatiaľ čo pri zdravých ženách by mal byť obvod pása pod hodnotou 85 cm, u mužov by mal byť pod 95 cm. Čím viacej sa od tejto hodnoty odchyľujete, tým viacej by ste mali porozmýšľať, ako sa Vášho viscerálneho tuku zbaviť. Pretože ak ho máte, tak skoro s istotou už môžete mať čiastočne stukovatenú aj pečeň – a dozviete sa to možno až náhodne, po absolvovaní CT z iných dôvodov.

Viscerálny tuk, pokiaľ ste ho už nadobudli, sa ťažko odstraňuje, je veľmi úporný, je to už trochu iný tuk, ako pod kožou, čím je starší, tým sa chemicky viac od toho pod kožou líši. Ak sa chcete so svojím obvodom pása dostať do dobrých čísel, ak sa chcete zbaviť viscerálneho tuku, mali by ste denne absolvovať aspoň 5 km rýchlej chôdze a samozrejme znížiť denný príjem stravy.

Tu je jedna veľmi dobrá správa – môžete veľa ušetriť. Ak už máte vybudované dlhoročné zásoby viscerálneho tuku, máte zjavne pre život dostatočné zásoby tuku a zbytočne veľa nakupujete potravín, za ktoré zbytočne veľa míňate. Zvlášť za tie energetické. Minimálne uberte trochu zo stravovania, aby ste si vnútorné zásoby viscerálneho tuku aspoň naďalej nezvyšovali. Ľudia nevedia, že vôbec nie je potrebné až tak veľa jesť, je to často len pocit vnútorného nastavenia. Konzumujete pričasto asi len z potešenia. Všímajte si preto nie množstvo stravy, ale hlavne pestrosť, rozmanitosť stravy.

Musíte si viac všímať, ako dostať do tela všetky potrebné minerály a vitamíny. Je vysoko pravdepodobné, že mnohé chýbajú, pretože viscerálny tuk v tele avizuje, že Vaša strana bola doposiaľ preklopená hlavne k príjmu energie a tam mnohé látky chýbajú. Čiže nadmerne ste sa pri nákupe sústredili na nákup živočíšnych tukov a chleba. Tu pre telo potrebných minerálov a vitamínov nie je až tak veľa, ale prijímate iba zbytočný nadbytok energie. Preto sa musíte vnútorne prestaviť.

Kolená

Po odbúraní viscerálneho tuku Vám klesne obvod pása. Po odľahčení kolien od zbytočných kilogramov sa Vám bude samozrejme oveľa ľahšie chodiť, ľahšie sa Vám bude dariť absolvovať potrebných 5 km denne, ktoré zase potrebujete na zabezpečenie dobrého odvodu lymfy cez lymfatický systém.

Milý čitateľ, dočítali ste až na koniec. Budem sa veľmi tešiť, ak mi napíšete na e mail:

zdravekolena1@gmail.com

Možno aj Vás bolia kolená. Myslíte si, že je to dedičné, že to ide s vekom Pomáham ľuďom porozumieť, prečo trpia neznesiteľnými bolesťami kolien, nepríjemnou bolesťou bedier, či drobných kĺbov. Dnes viem a chcem pomôcť všetkým ich pohybové ústrojenstvo vrátiť späť v čase. Vysvetľujem prečo, ako a čo zmeniť, aby ste sa aj vo vyššom veku cítili opäť pohybovo slobodní!Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.